Printerid

Ettevõtte vajadusteks sobiv printer.

Kontoriprinterid on reeglina kahesugused.  Värvilised MFP (multifunktsionaalne printer) printerid mille koormus on keskmine või väike ja suure töökoormusega must-valged printerid. Printeri valimisel tuleb eeskätt lähtuda sellest, et millised on  tööülesanded ja seejärel kuluefektiivsusest. Vastavalt vajadusele saab töökohtadele alati printereid juurde lisada. Arvestama peab vaid faktiga, et reeglina on väiksemad nn. individuaalprinterid alati kallimad kasutada kui suured töögrupi omad. Samas aga pole mõtet lasta töötajatel päevast päeva aega raisata, jalutades mööda kontorit koopiamasina juurde ja tagasi.

Milline peaks kontoriprinter olema?
See sõltub millised on vajadused kontoris ja kes seda kasutab?
Tavaliselt annab sellele vastuse kui leida vastus nendel küsimustele:

  • Milliseid funktsioone kasutatakse?
  • Kui palju on printimise maht kuus?
  • Kui palju on kasutajaid kontoris?

Väikefirma vajab tavaliselt ühte multifunktsionaalset värvilist printerit. Sellega saab printida, skaneerida ja teha koopiaid. Ta ei võta palju ruumi aga sisaldab endas kõiki koopiamasina funktsioone ja vajadusel ka faksi. Ta on kindlasti värviline, sest tänapäeval on printimisvajadus suhteliselt väike, esinduslikkus aga tähtis. Kuna ettevõttes töötab harva vaid üks inimene, siis on seade tavaliselt võrguversioon, wifi ja mobiiliprintimisega.

Keskmine ettevõte ühe printeriga reeglina hakkama ei saa. Kui ei ole pidevalt vaja A3 formaati siis võib hakkama saada A4 värvilise MFP printeriga, mis reeglina asub kusagil sekretäri töökoha juures ja mängib keskset rolli. Kui ettevõttes on eraldi raamatupidaja siis sobib tema juurde üks keskmine või väiksem A4 mustvalge tavaprinter.

Suurettevõtete vajadused lähtuvad reeglina sealt samast kust teistegi ettevõtete omad. Põhiline erinevus on mastaapides. Suurettevõttes on kõike palju. Sealhulgas inimesi ja ka printereid.
Selleks, et optimeerida suuremat printerikeskkonda tuleb kindlasti alustada auditiga.
Audit annab selge ülevaate hetkeseisust, ning vastuse kuidas seda muuta paremaks